Odpowiedni klej do laminatów

Producenci coraz częściej poszukują dobrego kleju, który umożliwiłby pewne i trwałe połączenie dwóch części z laminatu, mocowanie do laminatu wsporników, półek i innych elementów czy też klejenie laminatu z metalem. Wybór coraz częściej pada na kleje metakrylowe. Za sprawą swoich właściwości elastycznych doskonale nadają się do klejenia różnych często odmiennych od siebie materiałów. Charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, odpornością na uderzenia, warunki zewnętrzne i temperaturę (niektóre wytrzymują proces malowania proszkowego). Niebagatelne znaczenie ma również fakt, że umożliwiają szybkie wiązanie, a więc świetnie nadają się do produkcji seryjnej.

Jaki będzie odpowiedni klej do laminatu?

W naszej ofercie posiadamy kilka produktów, które będą odpowiednie do klejenia laminatów: Konstruktor 900, Konstruktor 960, Konstruktor Black.

Oprócz wyboru odpowiedniego spoiwa, należy jednak pamiętać o właściwych warunkach klejenia. Optymalne rezultaty otrzymuje się klejąc w temperaturze pokojowej. Części powinny być wcześniej oczyszczone z brudu i odtłuszczone. Ze względu na właściwości elastyczne klejów metakrylowych, nie należy zapominać o odpowiedniej warstwie kleju. Powinna ona mieć minimum 1mm, aby gwarantować pracę połączenia w różnych warunkach. I co jeszcze istotne części można przenosić dopiero po uzyskaniu wytrzymałości wstępnej, tak aby nie osłabić połączenia.

LISTA CIEKAWOSTEK - Metakrylowe kleje konstrukcyjne
Wysoka jakość - przystępne ceny. Wysyłka od 1 szt. Realizacja zamówienia: 1 dzień roboczy. Zamówienia: tel.: 34 365 88 78 lub info@megaloc.pl